Typy krabíc FEFCO

Jednotlivé typy krabíc podľa FEFCO

01 – Rolky a hárky

fefco-01-rolky-harkyRolky a hárky sa skladajú z jedného kusa vlnitej lepenky bez spojov a zlepení. Slúžia ako výstuž alebo výstelka, ktorá má za úlohu chrániť materiál v širokom spektre priemyselných, dekoratívnych či konštrukčných produktov. Rolky a hárky majú okrem ochrany produktov taktiež oddeľovaciu funkciu.
Zobraziť  

02 – Klopové krabice

fefco-0200-klopove-krabiceKlopové krabice sa skladajú z jedného kusa vlnitej lepenky, ktorá je na jednej strane zlepená, zošitá alebo inak spojená, a štyroch klop na spodnej aj hornej strane.  Klopové krabice sa vyrábajú z troj-, päť- a sedemvrstvovej vlnitej lepenky a dodávajú sa v rozloženom stave.
Zobraziť  
 

03 – Krabice s dnom a vekom

fefco-0300-krabice-dno-vekoKrabice s dnom a vekom sa skladajú z viac než jedného kusa, zvyčajne z veka a/alebo dna, ktorý sa zasúva na telo krabice. Konštrukčne sa stretávame s modelmi, keď sa vrchný diel zasúva na spodný, prípadne, keď sa oba diely nasúvajú na telo obalu.
Zobraziť  
 

04 – Skladačky a podložky

fefco-0400m-skladacky-podlozkySkladačky a podložky sa zvyčajne skladajú len z jedného kusa vlnitej lepenky a využívajú sa najmä na balenie ľahších predmetov, ako je kozmetika, cukrárenské výrobky, sušené a mrazené polotovary, obaly na čaj, kávu alebo vo fotografickom priemysle.
Zobraziť  
 

05 – Zasúvacie obaly a plášte

fefco-051m-zasuvacie-obalyZasúvacie (pásové) obaly sa skladajú z viacerých do seba sa zasúvacích krúžkov, manžiet a dutiniek. Zasúvacie obaly často bývajú súčasťou iných typov konštrukcií (napríklad klopových krabíc) a majú propagačnú a estetickú funkciu.
Zobraziť  
 

06 – Pevné krabice

fefco-0601a-pevne-krabiceTieto obaly sa skladajú z dvoch bočných strán a stredového dielu, ktorý tvorí dno a veko krabice. Jednotlivé diely sa následne zošijú, vďaka čomu získajú veľkú pevnosť a odolnosť. Tieto vlastnosti ich predurčujú na to, aby sa využívali ako ochranný alebo prepravný obal ťažších predmetov.

Zobraziť  
 

07 – Viacbodovo lepené obaly

fefco-0701m-viacbodove-obalyIde väčšinou o jeden prírez, ktorý sa dodáva v plochom stave a ktorý je možné ľahko a rýchlo zložiť. Viacbodovo lepené obaly sa dajú skladať ručne aj strojovo a po zložení sa obal uzavrie pomocou klop alebo zásuvnej lamely. Tak ako všetky obaly, aj viacbodovo lepené obaly je možné podľa potreby upraviť.
Zobraziť  
 

09 – Vnútorné vybavenie

fefco-0900m-vnutorne-vybavenieIde najmä o doplnky obalov, ako sú vložky, mriežky, separačné priehradky, fixácie a pod. Vnútorné vybavenie má za úlohu nielen oddeľovať výrobky v rámci krabice, ale ich aj chrániť pred poškodením.
Zobraziť