Tlač letákov

Letáky sú vynikajúcim reklamným prostriedkom – nevtieravým a estetickým spôsobom informujú spotrebiteľa o pripravovanej alebo prebiehajúcej zľave, ponúkanej službe či kultúrnej udalosti.

Tlač letákov vykonávame na ofsetových tlačových strojoch. Vďaka najmodernejším tlačovým technológiám a dlhoročným skúsenostiam v oblasti polygrafie, máme úplnú kontrolu nad celým procesom tlače. Vieme tak ponúknuť najlacnejšiu tlač letákov v špičkovej kvalite.

Výhodou falcovaného letáka je, že zväčšuje množstvo strán, s ktorými môžete graficky pracovať.

Tlač skladaných letákov

Pri logickom rozmiestnení obsahu a vhodnom type falcovania papiera sa  váš skladaný leták stane príjemným nosičom informácií a ideálnym prostriedkom priameho marketingu. 

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať

Nezáväzná cenová ponuka

Čo je falcovanie?

Pod falcovaním sa v tlačiarenskej terminológii rozumie skladanie papiera na požadovaný formát. Falcovanie papiera sa realizuje vo falcovačke pomocou valcov.

Falcovačka uchopí tlačovinu a zloží ju pomocou mechanického systému v potrebnej vzdialenosti (v polovici, tretine a pod.). Pri jednoduchých tlačovinách ako sú letáky, programy, vstupenky, ponuky a pod. sa zvyčajne falcuje v jednej rovine.

Falcovanie do kríža sa využíva na hárky papiera, s ktorými sa bude ešte ďalej pracovať a ktoré sa po stranách orežú (knihy, časopisy).

Výhody technológie falcovania

  • ide o ofsetovú technológiu,
  • je možné využiť všetky gramáže papiera,
  • umožňuje plnofarebná tlač,
  • skladanie letákov do obálok konkrétnej veľkosti,
  • možné využitie rôznych typov papierov aj lesklého kriedového papiera.

Veľkou výhodou falcovaného letáka je, že zväčšuje množstvo strán, s ktorými môžete graficky pracovať.

Nemusíte sa obmedziť len na jednostrannú alebo obojstrannú tlač, počet strán sa zvyšuje podľa typu falcu, ktorý si zvolíte.

Pri logickom a správnom rozmiestnení obsahu a vhodnom type falcovania papiera sa môže váš skladaný leták stať príjemným nosičom informácií a ideálnym prostriedkom priameho marketingu.

Vhodný výber falcovaného letáku

Mnohí spotrebitelia si falcovanie papiera veľmi neuvedomujú, vidia pred sebou len poskladaný papier. Ak však patríte medzi zadávateľov, mali by ste typu skladania venovať pozornosť.

Jednotlivé typy falcov majú rôzne výhody a hodia sa na rôzne druhy letákov. Špecifické oznámenie si často jednoducho vyžaduje špecifický leták (tak ako aj typ papiera a grafickú úpravu).

Typy falcov a ich využitie pri tlači letákov

falcovanie-typy

Tlač letákov s Okienkovým lomom

Falc s ľavým a pravým krídlom, ktoré sa otvárajú dovonka a stretajú sa v strede bez toho, aby sa prekrývali. Tento typ skladania letákov je maximálne obľúbený pri svadobných a iných oznámeniach, pretože upriamuje pozornosť na text umiestnený v strednej časti letáka, ktorý je zvyčajne najdôležitejšou (a možno aj jedinou) informáciou. Má viacero podtypov (napríklad s luxusnejším dvojitým preložením krídel).

Harmonikový lom letákov

Ide o populárny typ falcovaného letáka, a to jednak preto, že pre zadávateľa ide o rýchlu, jednoduchú a lacnú voľbu, jednak preto, že čitateľovi sa v ňom dobre orientuje. Ponúka veľkorysé štyri vnútorné priestory pre obsah a dve obálky, ktoré možno opatriť pútavou grafikou. Harmonikový lom je ideálny pre dlhšie texty, ktoré na seba obsahovo nadväzujú (napr. koncertné podujatie, na ktorom chcú organizátori informovať publikum o živote interpreta), alebo ak zadávateľ potrebuje informácie zoradené v bodoch (napríklad pri menu alebo cenníku).

Listový lom na reklamné letáky

Ide o tretinové falcovanie listu. Listový lom sa využíva najmä v prípade, že chcete čitateľovi ponúknuť kombináciu textu s obrázkom a grafika sa rozkladá na celej jednej strane. Výborne sa však hodí aj na inštruktážne texty (napr. pri stručnej príručke používateľa), v ktorých musí byť obsah v určitom a jasnom poradí.

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať

Nezáväzná cenová ponuka

Leporelo leták

Leporelo je skvelá voľba, ak potrebujete veľa obsahového priestoru. Rozhodnite sa preň, ak si váš text vyžaduje viacero samostatných sekcií s informáciami (ak napríklad svojho spotrebiteľa informujete o rôznych druhoch služieb alebo typoch produktov). Nie je najideálnejším riešením, ak organizujete promo kampaň, ktorej by priveľa textu uškodilo. Netreba zabúdať tiež na to, že leporelo je zvyčajne v obehu dlhšie, je preto vhodné zvoliť kvalitnejší papier aj povrchovú úpravu.

Jednoduchý lom 

Ide v podstate o obyčajné preloženie strany na polovice, ale výsledkom je štedrý priestor pre text aj grafiku. Tento lom oceníte najmä pri programoch konferencií alebo iných podujatí s jasným a štruktúrovaným programom. Veľký priestor vám dovolí použiť viacúrovňové delenie delenie a zdôrazňovanie textu použitím rôznych veľkostí písma.

Neváhajte nás kontaktovať, poradíme vám s výberom vhodného skladaného letáku pre váš účel. Individuálne podmienky a nezáväzná cenová kalkulácia sú samozrejmosťou.

Nezáväzná cenová ponuka