Skladačky a podložky

Skladačky a podložky sa zvyčajne skladajú len z jedného kusa vlnitej lepenky a využívajú sa najmä na balenie ľahších predmetov, ako je kozmetika, cukrárenské výrobky, sušené a mrazené polotovary, obaly na čaj, kávu alebo vo fotografickom priemysle.

krabice-fefco-0400m

Často sa tiež využívajú ako zasielateľské obaly či obaly pre e-shopy. Skladačky sa dodávajú v rozloženom stave a dokážu tak markantne znížiť náklady na dopravu, manipuláciu a skladovanie, pretože rozložené zaberú len asi štvrtinu svojho objemu.

Do svojho priestorového tvaru sa skladačky rozkladajú až u výrobcu tovaru, čiže počas plnenia.

Po zložení sa skladačky zväčša uzatvárajú konštrukčnými prvkami, ako napríklad vekom, klopami, lepením, prelepovaním alebo termostatickými spojmi. Niektoré modely majú vysekané otvory, rúčky, okienka na vetranie a pod.

Obľúbené modely skladačiek:

FEFCO 0411

krabice-fefco-0411ma
Tento typ skladačky sa ideálne hodí na ploché výrobky a často sa využíva na balenie rozmontovaných kusov nábytku.

FEFCO 0422

krabice-fefco-0422ma
Skladačka 0422 má bočné diely, ktoré sa zastrčia do spodnej časti krabice, takže sa dá zložiť bez použitia pásky či iného mechanického lepenia. Pri výrobe tohto modelu sú však potrebné vysekávacie stroje. Využíva sa ako veko pre 0200 alebo ako úložný priestor.

FEFCO 0427

krabica-fefco-0427m
Má steny zložené z troch vrstiev vlnitej lepenky, čo zvyšuje jej pevnosť a odolnosť. Pre tieto vlastnosti sa využíva v celom spektre baliacich riešení.

Často sa s ňou stretávame v cukrárenskom priemysle – s priehľadnou vrchnou časťou ako s obalom na torty, pri nepriehľadnej vrchnej časti a výsekmi po bokoch slúži ako praktická prepravka na koláče.

FEFCO 0471

krabice-fefco-0471m
Tento typ skladačky je veľmi podobný modelu 0427, ale pri väčšom náklade je lacnejšou alternatívou, pretože pri ňom vzniká menej odpadu.