Certifikát NATUR-PACK

Certifikát NATUR-PACK

Naša Tlačiareň Bardejov prispieva k skvalitneniu triedeného zberu odpadov v slovenských obciach a mestách, k šetreniu primárnych zdrojov a k zlepšeniu životného prostrediu.

Ocenenie od NATUR-PACK

Za tieto aktivity sme získali ocenenie environmentálne zodpovedného výrobcu od spoločnosti NATUR-PACK, ktorej hlavným impulzom pre vznik boli prijaté povinnosti pre výrobcov na zber, zhodnotenie a recykláciu odpadov z obalov.

Certifikat Natur Pack

Na konci celého procesu triedenia tak spracovatelia dokážu vyrobiť z rozbitého skleneného pohára úplne novú fľašu, zo zošita kartónovú krabicu, z PET fľaše vločky na výrobu nových PET fliaš alebo z plechovky od piva hliníkové okenné žalúzie.

Certifikát environmentálne zodpovedného výrobcu 

„Na budúcnosti a životnom prostredí nám záleží. A stále sa dá urobiť viac. Môžeme navrhovať a optimalizovať konštrukcie pre balený a prepravovaný tovar tak, aby nevznikali prázdne miesta, tzv. ‚air commerce‘ alebo overpacking. Či klásť dôraz na použitie materiálov pri výrobe obalov, ktoré efektívne splnia požiadavky na ich opakované použitie – cirkulárne využívanie,“ dodáva náš Rasťo