Zlatá razba

Hotstamping – Metalická razba

Zlatá razba vyhovie najmä náročnejším klientom, ktorí hľadajú skutočne pôsobivé riešenie.

Ponúkame ďalší atraktívny spôsob povrchovej potlače obalov a tlačovín. Ide o metalickú razbu, čiže povrchovú úpravu s pomocou metalických fólií, známu aj ako zlatá razba, alebo hotstamping. Metalická razba vdýchne život a eleganciu aj tomu najobyčajnejšiemu obalu či tlačovine.

zlata razba krabicky

 

Ražba metalickou fóliou

Zlatú razbu svet pozná už dlhé roky, ale spočiatku sa využívala najmä v oblasti kníhtlače, kde slúžila predovšetkým ako spôsob zušľachťovania vzácnych kníh a listín razbou a embosovaním zlatými písmenami.

Zlata razba detail loga

Pre svoj atraktívny vzhľad a schopnosť dodať punc výnimočnosti aj bežným materiálom, si však postupne prerazila cestu aj medzi komerčné produkty a dnes ju vyhľadávajú najmä klienti, ktorí sa chcú svojimi tlačovinami a obalmi líšiť a zaujať na prvý pohľad.

Technológia hotstamping

Ide o technológiu, v ktorej pôsobením zvýšenej teploty a tlaku dochádza k prenosu vrstvy fólie na požadovaný materiál.

Hotstamping detail logo

Pri metalickej razbe sa používajú lesklé, matné, zlaté, strieborné, bronzové alebo farbené metalické fólie, pri ktorých sa dá razbou dosiahnuť kovový lesk na rôznych druhoch papierov s gramážou 80 až 300 g/m2.

Žiadna potlač nedokáže vytvoriť takú zlatú a striebornú farbu tak efektívne, ako to dokáže razba.

Metalicka folia na obale

Navyše je možné ju aplikovať plošne, reliéfne aj mikroreliéfne – vystupujúce zlaté alebo strieborné písmenká dodajú vášmu výrobku nielen luxusný dizajn, ale aj dotykový rozmer, ktorý sa spotrebiteľovi cez končeky prstov navždy vryje do pamäti.

Zlatá ražba vás bude reprezentovať

Zlatá razba vyhovie najmä náročnejším klientom, ktorí hľadajú skutočne pôsobivé riešenie.

zlata razba logo

Ideálne sa bude vynímať na obaloch na kozmetiku, parfumy, cukrovinky, delikatesy, kávu. Dokonale zušľachtí aj obyčajné darčekové tašky.

Taktiež graficky pekne spracované vinety kvalitných slovenských vín, s ktorými sa chcete prezentovať na tunajšej alebo zahraničnej vínnej výstave a súťaži, budú s razbou nezabudnuteľné. S mikroreliéfnou razbou zapôsobia na spotrebiteľa nielen chuťou, ale aj dotykom.

zlata razba logo hatussa

Zlatá razba tak vnesie eleganciu aj bežným obalom a výsledkom je prémiový produkt, ktorý dokonale reprezentuje a predáva.