Ekologický papier SH Recycling Grass

Ekologický papier SH Recycling Grass

Suroviny použité pri výrobe predstavujú dôležitý krok smerom k ekologickému charakteru papiera či lepenky. Upcycling je rastúcim trendom aj v papierenskom priemysle. Na výrobu papiera či lepenky sa používajú odpadové materiály určené na vyhodenie. Aj my v Tlačiarni Bardejov veríme významu opätovného spracovania surovín a do našej ponuky sme preto zaradili ekologický papier SH Recycling Grass – papier s obsahom trávových vlákien. V minulosti sme písali o kreatívnom papiery SH Recycling a dnes vám môžeme predstaviť ďalší výnimočný papier z dieľne SCHOELLERSHAMMER

100% recyklovaný papier s obsahom trávy

Detail papiera SH recycling Grass

SH Recycling označuje 100% recyklovaný papier alebo papier vyrobený zo 100% recyklovaných vlákien. Grass zas pridanie trávových vlákien. Papier či lepenka pomenovaná SH Recycling Grass obsahuje 30 % trávy sušenej na slnku a 70 % recyklovaných papierových vlákien.

Detail papiera sh recycling grass

Slnkom vysušená tráva pochádza z oblastí, kde pôda leží ladom a teda z pôdy, ktorá je počas sezóny v oddychovom režime. Tráva rastie rýchlo a jej kosením a používaním sa chránia iné tradičnejšie prírodné zdroje.

Ekologická produkcia papierov SH Recycling

Tráva v porovnaní s drevom neobsahuje žiaden lignín, ktorý poskytuje podporu a pevnosť nadzemným častiam rastlín. Nazýva sa tiež prírodné lepidlo. Čím vyššia je teda rastlina, tým viac lignínu obsahuje. Práve to má funkciu spojiva celulózových vlákien a prepožičiava drevu vysokú pevnosť. Výroba papiera z dreva si vyžaduje jeho rozpúšťanie. Tento krok pri tráve úplne odpadá.

SH recycling Grass produkcia

Papier SH Recycling Grass je vyrobený v Európe

Trávové vlákna sú vypestované v Nemecku, čo zaručuje krátke prepravné vzdialenosti k výrobcom papierových obalov v Európe a v neposlednom rade redukuje CO2 emisie.

SH Recycling Grass je výborne potlačiteľný ofsetom

Obal z papiera SH Recycling Grass

SH Recycling Grass je povrchovo upravený a zabezpečuje tak ideálnu potlačiteľnosť ofsetom. Materiál je vhodný okrem ofsetu a sieťotlače aj na bežné dokončovacie spracovanie.

„Tento typ papiera sa dá dokonca dobre potlačiť svetlými tónmi farieb či povrchovo zušľachtiť metalickou razbou,“ dodáva náš Rasťo Dvorčák, ktorý v Tlačiarňach Bardejov pracuje od roku 2001.

Či už sa rozhodnete pre vlastnú potlač alebo nie, už samotné vlákna trávy a na prvú viditeľná recyklácia dodávajú papieru jedinečný dizajn.

Parametre papiera SH Recycling Grass

SH Recycling Grass nájdete v plošnej hmotnosti 120 a 350 g/m². Kvalita papiera 120 g/m² má povrch lícovej strany trávový a z rubovej strany má kvalitu známeho SH Recycling v hnedej farbe. Pre kartón 350 g/m² (vrstvený) sú obe strany trávové – obe strany vynikajú práve dizajnom, ktorý do produktu vnáša využitie trávových vlákien.

Gramáž papiera SH recycling Grass
Detail povrchu krabičky vyrobenej z papiera SH Recycling Grass. Výborne potlačiteľný materiál s jedinečným dizajnom.

Bezpečný aj pri styku s potravinami

Obaly vyrobené z SH Recycling Grass lepenky alebo papiera sú bezpečné pri styku s potravinami, či už ide o suché, nemastné alebo potraviny, ktoré sa pred spotrebou šúpu prípadne umývajú.

Krabička SH recycling Grass

Je ideálny pre výrobcov kozmetiky, potravín, fashion značky napríklad na visačky, vouchre, krabičky.

V prípade záujmu o produkty s využitím papiera SH Recycling nás neváhajte kontaktovať.

Nezáväzná konzultácia