PERGRAPHICA – papier oslavujúci dokonalosť

PERGRAPHICA – papier oslavujúci dokonalosť

Spoločnosť Europapier Slovensko priniesla na sklonku roka 2015 novinku v podobe dizajnových papierov rady PERGRAPHICA®. Ide o zaujímavý kúsok, ktorý spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky a dodá akejkoľvek kreatívnej tlačovine vzhľad nenútenej elegancie a výnimočnosti. Nenadarmo sa mu hovorí papier pre perfekcionistov.

Dizajnový papier PERGRAPHICA

PERGRAPHICA® sa dodáva v dvoch povrchových úpravách – hladkej (smooth) a drsnej (rough). Hladká verzia vyvoláva dojem prepracovanej elegancie. Naopak drsný povrch pôsobí prirodzeným nenúteným dojmom. Dve povrchové alternatívy poskytujú dostatočne veľké možnosti pre grafických dizajnérov, reklamné agentúry či vydavateľské domy zamerané na prémiovú elegantnú tlač.

pergraphica-papier

PERGRAPHICA® používa vysokokvalitnú celulózu, vďaka čomu dosahuje aj za náročnejších svetelných podmienok fantastický optický vzhľad.

Vizuál ocenia spracovatelia obrazových publikácií, ale tiež konečný spotrebiteľ, ktorý stavia na kvalite a estetickom dojme.

PERGRAPHICA® disponuje aj širokou škálou plošných hmotností (od 90 do 300 g/m2). Vďaka vyššiemu volumenu ponúka PERGRAPHICA® viac než ostatné papiere v tej istej kvalite, ponúka dojem výnimočnosti.

PERGRAPHICA® – prepracovaný, pútavý, podmanivý

Pri vývoji papiera PERGRAPHICA® stála spoločnosť Mondi a skutočne nenechala nič na náhodu. S cieľom vytvoriť prémiový dizajnový papier spolupracovala so spoločnosťou X-rite. Vďaka tejto spolupráci vznikli špecifické profily ICC a súbory CxF len pre radu papierov PERGRAPHICA®. Dôvodom bola farebná reprodukcia a správa farieb, ktorá si vyžaduje osobité zaobchádzanie.

certifikovany-papier-pergraphica

Papier PERGRAPHICA® totiž tvoria tri odtiene – vysoko biely (high white), biely (classic) a prírodne biely (natural), ktoré majú vplyv na farebné podanie tlače. V prípade presnej reprodukcie je potrebné využívať ICC profily vypracované práve spoločnosťou X-rite. Výsledkom bude prepracovaná, pútavá a podmanivá tlačovina.

Použiteľný na všetky technológie tlače a postprocesy

Celý rad papierov PERGRAPHICA® sa dá použiť so všetkými technológiami tlače a to na čierno-bielu aj farebnú tlač. Súmerné a vysokokvalitné výsledky dostanete pri ofsetovej aj digitálnej tlači, a dokonca aj pri tlači v HP indigo. Netreba sa obávať ani nepríjemností a obmedzení pri spracovaní po tlači, ako napríklad pri laminovaní, razbe, embosovaní, skladaní, vysekávaní alebo iných úkonoch.

Parametre a využitie:

  • PERGRAPHICA® sa vyrába v štandardných formátoch 64 x 90 cm, 72 x 102 cm a v iných formátoch na vyžiadanie,
  • plošná hmotnosť variuje od 90 do 300 g/m2,
  • certifikát FSC® pre zodpovedné lesné hospodárstvo, environmentálnu značku EÚ a vyrába sa výlučne v závode, ktorý má certifikát podľa normy ISO 14001,
  • je ideálny na knihy, brožúry, reklamný materiál, pozvánky, marketingové materiály, výročné správy a iné kreatívne tlačoviny.

PERGRAPHICA® pôsobí ako dizajnový prvok, ktorý dodá tlačovinám štýl a jedinečnosť. Je výzvou skúsených tlačiarov a dizajnérov, ktorým záleží na pridanej hodnote a estetike. Pre svoj moderný vzhľad a skutočne kvalitné farebné spracovanie dodá akejkoľvek kreatívnej tlačovine nový rozmer a pocit nenútenej elegancie a výnimočnosti.

Navyše je jedinou značkou dizajnového papiera zaradeného do zoznamu „Check Your Paper“, v ktorom Svetový fond na ochranu prírody WWF zverejňuje ekologické produkty z papiera a celulózy preverené nezávislým audítorom. To všetko sú vlastnosti, ktoré už čoraz viac dokážeme oceniť aj u nás.