REMAKE – papierová novinka inšpirovaná módou.

REMAKE – papierová novinka inšpirovaná módou.

Viete čo je Up –Cycling? Je to nový trend v oblasti ekológie. Pomáha šetriť energiu a znižovať znečistenie. Up-Cycling je blízky recyklovaniu, ale narozdiel od recyklácie nepotrebuje zhromažďovať surovinu/odpady. Ide o hľadanie nového spracovania a využitia surovín pre vytvorenie niečoho nového, napr. papiera.

Trendový papier Remake

papier-remake

Firma FAVINI, známa výrobou ekopapierov CRUSH (ktorých zložkou je odpad z výroby ovocia, orechov alebo levandule) uviedla na trh novinku – papiere REMAKE. Ich zložkou je vedľajší produkt z brúsenia kože pre módny priemysel, ktorý dodáva papieru jedinečný charakter.

Kožené vlákna tvoria 25% zloženia papiera a nahrádzajú tak rovnaké množstvo dreva a buničiny stromov. Zvýšnu čast tvorí buničina s FSC certifikátom a celý process výroby papiera prebieha za podpory zelenej energie vyrobenej vlastnou vodnou elektrárňou firmi Favini.

Ideálny papier pre luxus

Papier Remake je ideálny pre hi-endovú tlač a luxusné balenie produktov z oblasti dizajnu, módy alebo nábytku.

trendovy-papier-remake

V ponuke je šesť farebných odtieňov v gramážach  120g /m2 a 180g/m2 ideálnych na tlač etikiet, visačiek alebo dizajnových tlačovín. Gramáže 250g a 350g sú vhodné pre zhotovenie obalov, krabičiek alebo vysekávaných tlačovín.

Vzorkovník papiera REMAKE

remake-vzorkovnik-papiera