Kontaktujte nás: 0918 476 610

Preβburger Klezmer band prebudil aj bardejovskú synagógu

Preβburger Klezmer band prebudil aj bardejovskú synagógu

Bratislavské hudobné zoskupenie Preβburger Klezmer Band 6. Augusta 2011 rozozvučal areál židovského suburbia v Bardejove. So svojím projektom „Prebúdzame synagógy“ putuje táto kapela z mesta do mesta a teší divákov svojou energickou muzikou.

Band vznikol ešte v minulom storočí a jeho hudobný prejav je inšpirovaný emotívnou a tanečnou hudbou známou ako klezmer, ktorý je zmesou židovskej, balkánskej, orientálnej hudby a tiež slovenského a cigánskeho folklóru. Tak ako klezmeri kedysi zabávali ľudí na rôznych spoločenských podujatiach aj PKB si môžete vychutnať na rôznych vystúpeniach na Slovensku a vo svete. S hudbou tejto formácie sa stretnete aj v divadelných predstaveniach Činohry SND – Krajčírky alebo Herodes a Herodias, alebo ju môžete počuť v dokumentárnych filmoch Optimista, Genius loci a Osudom skúšaní: Zomrieť doma.

5/5 - (1 vote)

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest - Google Plus

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.