Kontaktujte nás: 0918 476 610

Škálové farby bez obsahu kobaltu

Škálové farby bez obsahu kobaltu

Hubergroup ako jeden z prvých výrobcov farieb vyvinul systém sušidiel bez obsahu kobaltu pre oxidatívne zasychajúce farby používané pri konvenčnej hárkovej tlači. Tieto farby bez obsahu kobaltu sa v minulosti dodávali ako alternatíva, pričom ich charakteristiky, farebné odchýlky a tlačové vlastnosti zostávali nezmenené.

Kontrola-kvality-farebnej-tlace
kontrola kvality tlače: farebné odchýlky a tlačové vlastnosti zostávali nezmenené

V dôsledku menšieho zvýšenia teploty v stohu počas fázy oxidatívneho sušenia sa pomocou nového systému sušidiel schnutie dokonca zlepšilo, čo preukazuje jasnú optimalizáciu, pokiaľ ide o kinetiku sušenia.

Hárková ofsetová tlač už len s farbami bez obsahu kobaltu

Zo situácie teda ťažia vlastnosti týkajúce sa oderu a karbonizácie. Počas viac ako troch rokov používania sa úspech dostavil pri každej jednej aplikácii.

harkova-ofsetova-tlac
konvenčná hárková tlač

V dôsledku týchto pozitívnych výsledkov došlo k zastaveniu paralelnej výroby systémov na báze dvoch rozdielnych systémov sušidiel a všetky farby od spoločnosti hubergroup používané pri hárkovej ofsetovej tlači budú odteraz dostupné iba vo verzii bez obsahu kobaltu.

Tlačiarenské farby s certifikátom

certifikacia-tlac-enviromentalna-ochrana

Hubergroup si tak plní svoju spoločenskú povinnosť výrobcu tlačiarenskej farby tým, že posilňuje udržateľný rozvoj tlačových produktov a podporuje certifikáciu a získanie environmentálnych označení.

4.9/5 - (11 votes)

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest - Google Plus

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.