Kontaktujte nás: 0918 476 610

Škálové farby bez obsahu kobaltu

Škálové farby bez obsahu kobaltu

Hubergroup ako jeden z prvých výrobcov farieb vyvinul systém sušidiel bez obsahu kobaltu pre oxidatívne zasychajúce farby používané pri konvenčnej hárkovej tlači. Tieto farby bez obsahu kobaltu sa v minulosti dodávali ako alternatíva, pričom ich charakteristiky, farebné odchýlky a tlačové vlastnosti zostávali nezmenené.

Kontrola-kvality-farebnej-tlace
kontrola kvality tlače: farebné odchýlky a tlačové vlastnosti zostávali nezmenené

V dôsledku menšieho zvýšenia teploty v stohu počas fázy oxidatívneho sušenia sa pomocou nového systému sušidiel schnutie dokonca zlepšilo, čo preukazuje jasnú optimalizáciu, pokiaľ ide o kinetiku sušenia.

Hárková ofsetová tlač už len s farbami bez obsahu kobaltu

Zo situácie teda ťažia vlastnosti týkajúce sa oderu a karbonizácie. Počas viac ako troch rokov používania sa úspech dostavil pri každej jednej aplikácii.

harkova-ofsetova-tlac
konvenčná hárková tlač

V dôsledku týchto pozitívnych výsledkov došlo k zastaveniu paralelnej výroby systémov na báze dvoch rozdielnych systémov sušidiel a všetky farby od spoločnosti hubergroup používané pri hárkovej ofsetovej tlači budú odteraz dostupné iba vo verzii bez obsahu kobaltu.

Tlačiarenské farby s certifikátom

certifikacia-tlac-enviromentalna-ochrana

Hubergroup si tak plní svoju spoločenskú povinnosť výrobcu tlačiarenskej farby tým, že posilňuje udržateľný rozvoj tlačových produktov a podporuje certifikáciu a získanie environmentálnych označení.

Mohlo by vás zaujímať:

  • Norma FOGRA 51 už aj v našich tlačiarňachNorma FOGRA 51 už aj v našich tlačiarňach Naše tlačiarne úspešne prešli významnou certifikáciou FOGRA 51, ktorá je zameraná na tlač podľa medzinárodnej normy ISO 12647-2 z roku 2013.
  • Tlačili sme prvú Fashion Map BratislavyTlačili sme prvú Fashion Map Bratislavy Prvú Fashion Mapu Bratislavy sme vytlačili na bezdrevný papier s matným náterom. Nájdete ju v turistických centrách alebo dizajnových obchodoch.
  • PANTONE Color of the Year 2014PANTONE Color of the Year 2014 Spoločnosť PANTONE oznámila, že nasledujúcich 12 mesiacov sa ponesie v tónoch žiarivej orchidey. Radiant Orchid 18-3224 sa stala farbou roka a vystrieda na tom to poste farbu Emerald […]
  • Tretí logokvíz – vyhrajte knihuTretí logokvíz – vyhrajte knihu Portál detepe.sk pre vás opäť pripravil súťaž. Logokvíz, v ktorom vás opäť čaká deväť známych lôg zbavených textových častí. Po ich správnej identifikácii vyplňte a odošlite formulár. Zo […]
Rastislav Dvorčák

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest - Google Plus

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.