Balili sme sušienky od Nesladím

Balili sme sušienky od Nesladím

Nedávno sme mali možnosť spolupracovať s občianskym združením Nesladím, ktoré sa venuje osvete v oblasti výživy a pomáha ľuďom skrotiť túžbu po sladkostiach. No okrem poradenstva, vzdelávania a iných zaujímavých služieb (ako napríklad upratovania chladničky) ponúkajú svojim klientom aj veľmi chutné „sugar free“ sušienky, ktoré sa rozhodli zaodieť do príťažlivého obalu.

Obal-susienky-OZ-nesladim

Skicovanie konštrukcií, zhotovenie CAD výkresov a vzoriek

cad-vzorka-obal

Takéto pochúťky by bol priam hriech zatvoriť do plného obalu, preto sme pri skicovaní konštrukcie umiestnili dostatočne veľký okrúhly výsek na ľavú stranu obalu, aby zákazník videl, čo kupuje a zároveň, aby ho sušienky už z diaľky lákali.

kontrola-pred-vyrobou-oablu

Po naskicovaní návrhov sme tieto prekreslili v programe CAD a získali tak reálne výkresy na prípravu prvých vzoriek.

Výber papiera – IQ selection board – premiový bezdrevný ofset 400g/m2

Pre tento projekt sme vybrali prémiový kartón IQ selection board. Ide o nenatieraný, bezdrevný kartón vyrobený zo 100 % čistej buničiny, ktorý reaguje na trend prírodných materiálov a je vhodný na balenie potravín.

premiovy-bezdrevny-ofset

Je príjemný na dotyk aj bez povrchovej úpravy, má vysokú pevnosť, skvelý volumen a navyše umožňuje skutočne kvalitnú tlač. My sme sa rozhodli pre gramáž do 400 g/m² a bielu farbu.

Pantone farby 

dizajn-obal-pantone-farby

Sušienky Sugar Free dámy z Nesladíme ponúkajú v troch rôznych chutiach, kokosovej, čokoládovej a makovej, čomu sme podriadili aj výber pantone farieb.

Kokosové balenie má modrý grafický prvok, čokoládové hnedý a makové čierny. Pri všetkých troch je použitý jednotný veľmi výrazný červený kruh, ktorý zďaleka upozorňuje na nulové hladiny cukru výrobku.

Konštrukčná výzva – slepotlač a výsek

obal-na-susienky-vysek

O grafické spracovanie sa postaralo štúdio Pergamen, ktoré je povestné svojou kvalitnou prácou a originalitou a často prichádza so zaujímavými konštrukčnými výzvami. V prípade obalov pre Nesladíme ide o vzájomne sa prelínajúce spojenie výseku okienka a slepotlače.

slepotlac-obal

Parciálny UV lak

Informácia o nulovej hladine cukru v oranžovom kruhu je navyše doladená parciálnym UV lakom. Hoci to bola naozaj náročná trojkombinácia, výsledok zaručene stojí za to.

Posúďte sami!

5/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať:

  • Vývoj optimálneho obaluVývoj optimálneho obalu Radi pomôžeme s návrhom obalového riešenia pre akékoľvek druhy produktov. Klient, ktorý sa na nás obráti, sa môže rozhodnúť, či nám do rúk zverí len časť riešenia, alebo sa celkom spoľahne […]
  • 7 krokov výroby papierovej tašky7 krokov výroby papierovej tašky Výroba papierovej tašky má svoj proces, ktorý by sme vám radi priblížili v našej prípadovej šúdii. Vyrábali sme prezentačnú tašku a tu je náš postup výroby.
  • Trápi vás konkurencia? Odlíšte sa produktmi s výsekomTrápi vás konkurencia? Odlíšte sa produktmi s výsekom Uvažujete nad jednoduchou a lacnou inováciou, ktorá by pomohla vyniknúť vašej spoločnosti? V podnikaní majú všetci jednu vec spoločnú – konkurenciu. Nie je nič príjemné, keď vám šliape na […]
  • Prémiový obal pre Eva CollectionPrémiový obal pre Eva Collection Tematická kolekcia 12 praliniek je vložená do zasúvateľnej krabičky vyrobenej z prémiového kartónu GC1. Na obale je zlatou razbou vyhotovený logotyp značky.

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest - Google Plus

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.