Kontaktujte nás: 0918 476 610

Ekologické obaly pre 2SIS cosmetics

Ekologické obaly pre 2SIS cosmetics

Značka dvoch sestier 2sis sa venuje výrobe prírodnej kozmetiky – tuhých mydiel, šampónov, či balzamov na pery. Ich produkty sú až na pár výnimiek vegánske – pri výrobe pracujú výhradne so zložkami rastlinného pôvodu. Veľký dôraz kladú na transparentnú komunikáciu, napríklad aj tým, že zloženie uvádzajú aj v slovenskom jazyku, čo nebýva zvykom. Kým jedna zo sestier je chemička, druhá je grafická dizajnérka a stará sa o návrh obalov pre ich rodinnú značku.

2SIS-rucne-vyrabana-kozmetika

Kompostovateľné ekobalenie z papiera Crush

Deň Zeme, 22. apríla využili na to, aby odkomunikovali nové obaly, ktoré vznikli práve u nás v Tlačiarni Bardejov. 2sis vsadili na kompostovateľné obaly – na ich výrobu je použitý papier Crush, ktorý na Slovensko dodáva spoločnosť Europapier.

Obaly vyrobene z papier Crush

Crush je vyrobený s použitím vedľajších produktov, ktoré vznikli pri spracovaní citrusov, kukurice, kiwi, kávy alebo napríklad lieskových orieškov, a ktoré nahrádzajú až 15 percent drevnej celulózy. Navyše pri ich výrobe je použitá 100% zelená energia, čo je ďalší ekologický bod navyše.

Potlač obalu bez syntetických zložiek 

Obaly od 2sis je možné kompostovať – aj vďaka tomu, že na ich potlač je použitá farba, ktorá neobsahuje syntetické zložky a je teda tiež kompostovateľná.
Z našej produkcie je séria obalov na 3 rôzne produkty – tuhý šampón a mydlá, a tiež na balzamy na pery balené ako makarónky.

potlac-obalov-bez-syntetiky

Tým, že je papier Crush recyklovaný a vyrobený s použitím odpadov z prírodných produktov, má štruktúru s drobnými škvrnkami, ktorá presvitá aj cez farebnú potlač a dáva tak obalom špecifický charakter. Treba rátať s tým, že papier ovplyvňuje a stlmuje farebnosť potlače, čo sa k však na druhej strane hodí k ekologický ladeným značkám.

Nápadité konštrukčné riešenia obalov na prírodnú kozmetiku

Vankúšikové krabičky

Na tuhý šampón sme použili osvedčený formát vankúšikovej krabičky. Tento typ sa zlepuje na jednom mieste a veľmi jednoducho sa skladá, výsledok je však veľmi pevný a produkt je v ňom bezpečne uložený.

Obal na balzam na pery sa naozaj podaril

Za zvlášť vydarený považujeme obal na balzam na pery – ide o jednoduchý pás, ktorý sa skladá tak, aby sa do neho dala vložiť makarónka s balzamom – na jednom konci je zamok, ktorý sa zasúva do výrezu. Na druhej strane je pás ukončení kruhovým výrezom, ktorý fixuje makarónku v obale.

Osvedčený formát z 1 výseku bez dodatočného lepenia

Obaly na mydlo 2SIS

Na tuhé mydlá je použitý tiež overený formát krabičky z 1 výseku, ktorý sa skladá do seba a nie je potrebné ho dodatočne spevňovať lepením.
Na obale značka komunikuje informácie o produkte, pričom vyzdvihuje ich vegánske zloženie a 100 percentný prírodný pôvod. Okrem toho zdôrazdňuje, že je kozmetika vyrobená na Slovensku.

Galéria obalov pre ručne vyrábanú kozmetiku 2SIS

Obaly pre 2SIS cosmetics si môžete pozrieť v našej galérii.

Mám záujem o výrobu obalov

Mohlo by vás zaujímať:

  • Obal na konopné mydlo CannatureObal na konopné mydlo Cannature Po spolupráci na obaloch Konopného čaju sme pre firmu Cannature vyrábali aj krabičky na mydlo. Krabička je vyrobená z recyklovatelého eko craft kartónu.
  • Obal na prírodnú kozmetiku Indian Natural Hair CareObal na prírodnú kozmetiku Indian Natural Hair Care Obal na orientálnu prírodnú kozmetiku pre značku Indian Natural Hair Care sme vyrobili ako praktickú dizajnovú krabičku bez nutnosti lepenia spojov.
  • 100 % eko – od produktu až po jeho obal100 % eko – od produktu až po jeho obal Krabičky z našej produkcie používa na balenie svojich produktov značka Musk. Eko craft kartón sa skvele hodí k prírodným alebo remeselným produktom a ladí tak s filozofiou značky.
  • Dizajnový obal na kozmetiku EneaDizajnový obal na kozmetiku Enea Vytvorili sme dizajnový obal na balenie prírodnej kozmetiky Enea. Krabička na mydlo je riešená ako tvarový výsek s okienkom a potlačou obalu v jemných farbách.
Rastislav Dvorčák

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest - Google Plus

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.