Závesná krabička na zubné kefky EcoHeart

Závesná krabička na zubné kefky EcoHeart

Pre slovenskú značku ekologických zubných kefiek EcoHeart sme opäť vyvíjali obal – tentokrát bolo zadanie navrhnúť závesnú krabičku, ako ju (ne)poznáte z bežných drogérii. Keďže ide o ekologicky a udržateľne zmýšľajúcu značku obal musí byť z recyklovaného materiálu.

Ekologický obal kefky Ecoheart
Zubné kefky EcoHeart si vyžadujú ekologický obal

Navrhli sme 2 konštrukčné riešenia.

  1. Krabičku, ktorá sa skladá a na prednej dlhej strane má výsek v tvare zubnej kefky, ktorý umožňuje zákazníkovi vidieť dovnútra. Výsek však nefungoval – krabička sa napriek vyrazeným hranám zle skladala a záves bol príliš krehký a ľahko sa poškodzoval.
  2. Druhý návrh trafil klinec po hlavičke – je praktický a konštrukčne jednoduchý. Ide o o obal „pás“ kartónu s výsekom na vloženie kefky.
    Konštrukčné riešenie závesného obalu EcoheartsTakto vyseknutý pás lepenky tvorí v dolnej časti akési dno krabičky – oporu pre zasunutie sklenej skúmavky. V strede je na dvoch miestach spojený lepením a horná časť je ukončená otvorom, tzv. Eurovýrezom osvedčeným štandardom pre retailový predaj.

Fixácia obalu 

Výrezy v strednej línii obalu boli navrhnuté pre maximálne odhalenie sklenenej skúmavky, hlavne v časti štetín kefky aby zákazník vedel že si kupuje obľúbenú farbu. Zároveň krehkú skúmavku pevne fixujú a bránia jej poškodeniu.

Tvarový výsek ako fixácia

Zadná časť tohto obalu z lepenky vytvára štedry priestor pre praktické informácie, opis produktu v troch jazykoch a v dnes už nevyhnutný EAN kód.

Mám záujem o výrobu obalov
5/5 - (1 vote)

Mohlo by vás zaujímať:

  • 2. ekologický obal na kefky Eco Heart2. ekologický obal na kefky Eco Heart V poradí druhá spolupráca so značkou Eco Hearts. Prečítajte ako sme zabalili 3 kusy kefiek do atraktívneho, ekologického obalu s klasickou potlačou.
  • Balili sme sušienky od NesladímBalili sme sušienky od Nesladím Pre občianske združenie Nesladím, sme vyrobili príťažlivý obal na veľmi chutné „sugar free“ sušienky. Celý postup konštrukcie obalu nájdete v našej novej prípadovej štúdie.
  • Vankušiková krabička s euro výsekomVankušiková krabička s euro výsekom low box vyrobený z eko kraft lepenky s tvarovým euro výsekom na zavesenie. Obal vyniká jednoduchým a ekologickým riešením doplneným o bielu potlač.
  • Ekologické obaly pre 2SIS cosmeticsEkologické obaly pre 2SIS cosmetics 2sis vsadili na kompostovateľné obaly z papiera Crush. Z našej produkcie je séria obalov na 3 produkty – tuhý šampón, mydlá a balzamy na pery.

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest - Google Plus

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.