Závesná krabička na zubné kefky EcoHeart

Závesná krabička na zubné kefky EcoHeart

Pre slovenskú značku ekologických zubných kefiek EcoHeart sme opäť vyvíjali obal – tentokrát bolo zadanie navrhnúť závesnú krabičku, ako ju (ne)poznáte z bežných drogérii. Keďže ide o ekologicky a udržateľne zmýšľajúcu značku obal musí byť z recyklovaného materiálu.

Ekologický obal kefky Ecoheart
Zubné kefky EcoHeart si vyžadujú ekologický obal

Navrhli sme 2 konštrukčné riešenia.

  1. Krabičku, ktorá sa skladá a na prednej dlhej strane má výsek v tvare zubnej kefky, ktorý umožňuje zákazníkovi vidieť dovnútra. Výsek však nefungoval – krabička sa napriek vyrazeným hranám zle skladala a záves bol príliš krehký a ľahko sa poškodzoval.
  2. Druhý návrh trafil klinec po hlavičke – je praktický a konštrukčne jednoduchý. Ide o o obal „pás“ kartónu s výsekom na vloženie kefky.
    Konštrukčné riešenie závesného obalu EcoheartsTakto vyseknutý pás lepenky tvorí v dolnej časti akési dno krabičky – oporu pre zasunutie sklenej skúmavky. V strede je na dvoch miestach spojený lepením a horná časť je ukončená otvorom, tzv. Eurovýrezom osvedčeným štandardom pre retailový predaj.

Fixácia obalu 

Výrezy v strednej línii obalu boli navrhnuté pre maximálne odhalenie sklenenej skúmavky, hlavne v časti štetín kefky aby zákazník vedel že si kupuje obľúbenú farbu. Zároveň krehkú skúmavku pevne fixujú a bránia jej poškodeniu.

Tvarový výsek ako fixácia

Zadná časť tohto obalu z lepenky vytvára štedry priestor pre praktické informácie, opis produktu v troch jazykoch a v dnes už nevyhnutný EAN kód.

Výroba obalov