Vývoj optimálneho obalu

Vývoj optimálneho obalu

Radi pomôžeme s návrhom obalového riešenia pre akékoľvek druhy produktov. Klient, ktorý sa na nás obráti, sa môže rozhodnúť, či nám do rúk zverí len časť riešenia, alebo sa celkom spoľahne na naše dlhoročné skúsenosti s navrhovaním obalov a ich optimalizáciou. V prípade, že obalovú stránku svojej výroby prenechá na nás, môže si ušetriť značnú čiastku finančných prostriedkov. Dôvodom je naša snaha čo najviac ušetriť miesto v obale, na palete aj v prepravnom prostriedku. Pri vývoji obalu vždy berieme do úvahy kvalitu krabice či krabičky, rýchlosť zhotovenia a cenu.

case-study-ecoheart
Na našom konštrukčnom pracovisku dokážeme vyvinúť obal podľa dodaného výrobku. Vďaka vzorkovaciemu plotru navrhnutý obal okamžite vyskúšame a klient tak vidí, ako bude obal vyzerať a fungovať. Pozrite sa, aký je proces aj výsledok vývoja a optimalizácie obalov v našich tlačiarňach.

Prípadová štúdia vývoja obalu pre zubnú kefku Ecoheart

Použité technológie:
Ofsetová tlač
Tvarový výsek
Strojné lepenie

Nedávno sme mali možnosť vyvinúť obal pre výrobcu ekologických kefiek z bambusu Ecoheart. Zákazník sa na nás obrátil so žiadosťou o návrh obalu, ktorý by v prvom rade spĺňal ochrannú funkciu výrobku pri skladovaní a preprave. Okrem toho mal však navrhnutý obal plniť aj esteticko-propagačnú funkciu.

skica-obalu

Konštrukcia obalu

Rozhodli sme sa pre otvorený hranol a zásuvku, aby väčšmi vynikol jemný a prepracovaný dizajn ekologickej zubnej kefky. Klientovi sme poslali vzorku obalu a konštrukčný výkres.

konstrukcny-vykres-obal
konštrukčný výkres obalu na zubné kefky Ecoheart

Príprava grafiky

Len čo bola vzorka schválená, zadávateľ nám dodal svoje vlastné grafické podklady, ktoré sme prispôsobili konštrukčnému návrhu obalu. Treba si uvedomiť, že nielen produkt, ale aj zvolený font, rozloženie textu na krabičke a kvalitná tlač zaujmú konečného spotrebiteľa a poslúžia ako propagačný prvok. Pri príprave grafiky sme kládli dôraz na všetky detaily a nič sme nenechali na náhodu.

kontrola-podkladov-grafiky

Realizácia obalov

Po schválení grafiky sme spustili výrobu. A tu už je konečný výsledok v plnej kráse.

Obal na zubné kefky
Obal na zubné kefky Ecoheart