Viete, prečo si váš obal žiada potlač?

Viete, prečo si váš obal žiada potlač?

Výhody zaujímavého kartónového obalu si už uvedomili mnohé značky. V prvom rade šetrí životné prostredie. Ekológiou sa však všetko len začína, plusov má rozhodne viac. Áno, môžete dumať nad dômyselnými návrhmi a kreatívnymi technickými riešeniami, ale ten najtvorivejší priestor vám doslova bije do očí . Je ním správna potlač povrchu obalu. Tu je päť dôvodov, ktoré vás presvedčia, že potlač kartónového obalu je naozaj dobrý nápad.

Propagujte svoju značku

Ak ste svoje prepravné krabice opatrili logom vašej firmy, spravili ste múdru vec. Medzi vaším skladom a klientom je totiž často veľká vzdialenosť a kým balík doputuje do tých správnych rúk, nepretržite vám robí reklamu.

Buďte dôveryhodný

Predstavte si krabicu plnú úžasných a zaujímavých farebných motívov. A teraz si predstavte úplne obyčajnú hnedú škatuľu prelepenú lepiacou páskou. Nadšenie trochu poľavilo, však? Možno ste začali byť aj trochu podozrievavý? Presne takto dramaticky sa mení aj vnímanie vašich zákazníkov – veľmi rýchlo stratia vo vás dôveru. Ak na svoju krabicu pridáte vlastné motívy, vytvoríte puto medzi vami a vašim zákazníkom.

informacie na obale
Informácie, ktoré uvediete na svojom obale, tvoria prvý dojem.

Získajte verných zákazníkov

Informácie, ktoré uvediete na svojom obale, sú prvý dojem. Musíte svojho zákazníka ohúriť na prvý pohľad. Čím lepšie ho oboznámite o svojom výrobku, tým vernejší vám zostane. Zákazník si nechce kupovať mačku vo vreci, chce jasné vyjadrenia. A tie mu treba aj dať. Otázkou je, v akej forme ich najlepšie prijme. Zistite si, kto sú vaši zákazníci a čo sa im páči. Za ústretovosť sa vám odplatia vernosťou.

Myslite ekologicky

Zamyslite sa nad tým, koľko peňazí míňate na marketing a reklamné kampane svojho produktu. Papierové krabice a obaly robia to isté, akurát stoja omnoho menej a ešte sú aj 100% recyklovateľné a priateľské k životnému prostrediu. Ľuďom záleží na prírode. Aj vám by na nej malo záležať. Na ekológiu by sme mali myslieť všetci, ale citlivý postoj k životnému prostrediu z vašej strany vám prinesie ďalších verných zákazníkov.

Dajte o sebe vedieť

Vďaka svojim obalom si nielen robíte nepretržitú reklamu, ale aj poskytujete vášmu zákazníkovi presné kontaktné údaje. Ak na obal uvediete adresu, webstránku, kontakt na sociálne média, možnosti zliav a podobne, uľahčíte vašim zákazníkom život. Namiesto toho, aby vás prácne vyhľadávali a kdesi na polceste stratili všetku motiváciu, stačí, aby si poťažkali v ruke obal. Buďte k nim bližšie. Vyplatí sa vám to.

Prejsť na Blog