Ekologické obaly pre 2SIS cosmetics

Ekologické obaly pre 2SIS cosmetics

Značka dvoch sestier 2sis sa venuje výrobe prírodnej kozmetiky – tuhých mydiel, šampónov, či balzamov na pery. Ich produkty sú až na pár výnimiek vegánske – pri výrobe pracujú výhradne so zložkami rastlinného pôvodu. Veľký dôraz kladú na transparentnú komunikáciu, napríklad aj tým, že zloženie uvádzajú aj v slovenskom jazyku, čo nebýva zvykom. Kým jedna zo sestier je chemička, druhá je grafická dizajnérka a stará sa o návrh obalov pre ich rodinnú značku.

2SIS-rucne-vyrabana-kozmetika

Kompostovateľné ekobalenie z papiera Crush

Deň Zeme, 22. apríla využili na to, aby odkomunikovali nové obaly, ktoré vznikli  na mieru práve u nás v Tlačiarni Bardejov. 2sis vsadili na kompostovateľné obaly – na ich výrobu je použitý papier Crush, ktorý na Slovensko dodáva spoločnosť Europapier.

Obaly vyrobene z papier Crush

Crush je vyrobený s použitím vedľajších produktov, ktoré vznikli pri spracovaní citrusov, kukurice, kiwi, kávy alebo napríklad lieskových orieškov, a ktoré nahrádzajú až 15 percent drevnej celulózy. Navyše pri ich výrobe je použitá 100% zelená energia, čo je ďalší ekologický bod navyše.

Potlač obalu od 2sis bez syntetických zložiek 

Obaly od 2sis je možné kompostovať – aj vďaka tomu, že na ich potlač je použitá farba, ktorá neobsahuje syntetické zložky a je teda tiež kompostovateľná.
Z našej produkcie je séria obalov na 3 rôzne produkty – tuhý šampón a mydlá, a tiež na balzamy na pery balené ako makrónky.

 

Tým, že je papier Crush recyklovaný a vyrobený s použitím odpadov z prírodných produktov, má štruktúru s drobnými škvrnkami, ktorá presvitá aj cez farebnú potlač a dáva tak obalom špecifický charakter. Treba rátať s tým, že papier ovplyvňuje a stlmuje farebnosť potlače, čo sa k však na druhej strane hodí k ekologický ladeným značkám.

Nápadité konštrukčné riešenia obalov na prírodnú kozmetiku 2SIS

Vankúšikové krabičky

Na tuhý šampón sme použili osvedčený formát vankúšikovej krabičky. Tento typ sa zlepuje na jednom mieste a veľmi jednoducho sa skladá, výsledok je však veľmi pevný a produkt je v ňom bezpečne uložený.

Obal na balzam na pery sa naozaj podaril

Za zvlášť vydarený považujeme obal na balzam na pery – ide o jednoduchý pás, ktorý sa skladá tak, aby sa do neho dala vložiť makarónka s balzamom – na jednom konci je zámok, ktorý sa zasúva do výrezu. Na druhej strane je pás ukončení kruhovým výrezom, ktorý fixuje makarónku v obale.

Osvedčený formát z 1 výseku bez dodatočného lepenia

Obaly na mydlo 2SIS

Na tuhé mydlá je použitý tiež overený formát krabičky z 1 výseku, ktorý sa skladá do seba a nie je potrebné ho dodatočne spevňovať lepením.
Na obale značka komunikuje informácie o produkte, pričom vyzdvihuje ich vegánske zloženie a 100 percentný prírodný pôvod. Okrem toho zdôrazdňuje, že je kozmetika vyrobená na Slovensku.

Galéria obalov pre ručne vyrábanú kozmetiku 2SIS

Obaly pre 2SIS cosmetics si môžete pozrieť v našej galérii.

Výroba obalov