Dizajnový obal na kozmetiku Enea

Dizajnový obal na kozmetiku Enea

Predstavujeme ďalšieho zástupcu stále sa rozrastajúcej siete výrobcov a predajcov prírodnej kozmetiky. Enea je slovenská značka, ktorá pochádza z Prievidze a venuje sa ručnej výrobe prírodných mydiel a kozmetiky.

balenie-mydlo-enea

Hlavnými zložkami ich produktov sú čisto prírodné oleje ako olivový olej, kokosový olej, bambucké maslo, či kakaové maslo. Na farbenie mydielok používajú prírodné íly, sušené bylinky a výťažky z rastlín.

Jemná estetika prírodných mydiel od Enea

Dizajn obalov na mydlá riešilo bratislavské grafické štúdio Dve lamy, s ktorými sme pracovali už na viacerých riešeniach pre ich klientov.

dizajn-obalu-dve-lamy

Každý druh mydla od Enea má svoj vlastný grafický vzor, ktorým je obal potlačený. Dve lamy siahli po jemnej palete farieb – odtieňoch zelenej, svetlo šedej a uhľovo čiernej.

jemne-odtiene-potlace-obalu

Dokopy ako celok nezaprú obaly (ani samotní dizajnéri) inšpiráciu Škandináviou a jej pokojnou estetikou.

Tvarový výsek ECMA A2120

Obaly sú vyrobené z bieleho kartónu, potlač je chránená matnou povrchovou úpravou, ktorá ešte viac podtrháva ich umiernenú farebnosť.

tvarovy-vysek-okienko

Konštrukčne ide o tvarový výsek, tzv. liekovku ECMA A2120 ktorá je na jednom mieste zlepená . Na hrane obalu je malé okienko, výrez, ktorý odhaľuje obsah – jednotlivé, farebne a štruktúrou sa od seba líšiace ručne robené mydlá.

potlac-popisne-informacie-na-obale

Obal obsahuje aj krátky popis mydielka – jeho zložky, ich priaznivé účinky na typ pleti, pre ktorú je určené.

Výroba obalov na zákazku