7 krokov výroby papierovej tašky

7 krokov výroby papierovej tašky

Výroba papierových tašiek je často využívanou službou z nášho portfólia. Vyrábame jednoduché papierové tašky, náročnejšie darčekové tašky, ale aj vyslovene luxusné tašky so zosilnenými okrajmi a dnom a vo farbách od výmyslu sveta. Často sa však stretávame s názorom, že tašky máme v rôznych rozmeroch a úpravách už hotové na sklade a stačí na ne už len vytlačiť logo. Nie je to tak. Výroba tašiek má svoj postup, ktorý by sme vám radi priblížili.

Výber rozmeru tašky  

Na webovej stránke máme zverejnenú širokú ponuku rozmerov, z ktorej si klient sám vyberie vyhovujúcu alternatívu.

Návrh grafiky

navrh-grafiky-papierova-taska-maybe

Po výbere rozmeru zašleme mustru CAD výkresu, do ktorej si môže navrhnúť vlastný grafický vizuál, prípadne mu s návrhom pomôžeme.

printovy-harok-na-tasku

Grafický návrh by mal byť kompletný a dnes už sa neoplatí zabúdať ani na odkazy na sociálne siete a iné doplnkové informácie, ktoré pomôžu šíreniu značky.

Tlač papierového hárku

Pripravený vizuál s potlačí na hárok papiera farbami CMYK alebo Pantone.

tlacovy-harok-taska

Úprava potlačeného hárku

Potlačený hárok sa upravuje lesklou alebo matnou lamináciou. Lesklé lamino zvýrazňuje farby a taška pôsobí živšie, matné lamino sa používa najmä v prípade, že potrebujete silnejšiu ochranu povrchu tašky (alebo sa vám matná alternatíva jednoducho viac páči).

paperbag

Vysekávanie tašky

Až následne sa taška vysekne. Takýto postup umožňuje celoplošnú potlač na akejkoľvek strane, to znamená aj dno, boky a dokonca aj vnútro.

Ručná kompletizácia tašky – spevnenie a držadlá

Predposledným povinným krokom je ručná kompletizácia tašiek. Vtedy sa dno a boky spevňujú tvrdou lepenkou (spevnenie dna a bokov predlžujú životnosť tašky a pôsobia tiež profesionálnejšie).

hodvabne-drzadla-na-snurky

Nakoniec sa navliekajú držadlá s estetickou koncovkou. Bohatú ponuku držadiel máme na webovej stránke, stačí si len vybrať.

Doplnenie parciálneho laku alebo ražby

Nepovinným krokom je doplnenie parciálneho UV laku, prípadne reliéfnej alebo metalickej ražby v úplnom finále. Ak neviete, kde začať, môžete sa inšpirovať galériou hotových tašiek na našej stránke.

casestudy-navrh-papierovej-tasky

Nájdete medzi nimi ukážky tašiek, ktoré majú plniť prezentačnú úlohu (napríklad na konkrétnu konferenciu alebo kongres) alebo majú luxusnejší charakter.

Technológia výroby