Kontaktujte nás: 0918 476 610

CRUSH – papierová novinka pre fajnšmekerov

CRUSH – papierová novinka pre fajnšmekerov

Na slovenský trh zavítala horúca novinka z talianskej firmy FAVINI, ktorú distribuuje spoločnosť Europapier Slovensko a ktorou sme obohatili aj rady našej ponuky. Ide o netradičný, ekologický papier CRUSH s oku lahodiacim dizajnom, ktorý vyzdvihne na vyššiu úroveň čokoľvek, na čo sa použije. V oblasti kreatívneho papierového dizajnu a tvorivého prístupu k obalom sa pomaly stáva nenahraditeľnou komoditou.

crush_product_2

 

 

V čom je CRUSH iný a prečo je výnimočný?

Jeho osobitosť spočíva predovšetkým v spôsobe výroby, do ktorej vstupujú vedľajšie produkty spracovania citrusových plodov a orechov (ale tiež kávových zŕn, olív alebo kukurice) a tie nahrádzajú až 15 % drevnej buničiny (celulózy). Tento významný ekologický základ však ešte dopĺňa 30 % recyklovaných vlákien FSC. No nejde len o suroviny, ktoré zohľadňujú životné prostredie, aj samotný proces výroby je ekologicky jedinečný – využív 100 % zelenú energiu z vodných elektrární.

Talianskym kolegom trvalo osemnásť mesiacov, kým vypracovali, otestovali a uviedli do používania (a hneď aj patentovali) postup na výrobu papiera CRUSH. Prvýkrát sa o takýto špecifický papierový produkt spoločnosť FAVINI (so sídlom neďaleko Benátok) pokúsila pri výrobe papiera Shiro Alga Carta, na ktorý využila riasy z benátskych lagún, ktoré by inak skončili v odpade.

Ich pokus bol úspešný, a preto sa spoločnosť rozhodla pokračovať v ekologickom smerovaní a výsledkom jej snáh sa stal práve papier CRUSH. Podľa hodnotenia LCA je pri výrobe papiera CRUSH o 20 % menej uhlíkových splodín ako pri bežnom výrobnom procese.

crush_vyroba

 

CRUSH zaujme každého

Papier CRUSH je veľmi príjemný na dotyk a estetický na pohľad. Zaujme ekologické spoločnosti, reklamné agentúry, výrobcov obalov a tlačiarov, no najmä konečných zákazníkov.

Je možné ho použiť naozaj na širokú škálu produktov, počnúc komunikačnými materiálmi (pozvánky, pohľadnice, pozdravy, poštovú korešpondenciu, brožúry, šanóny), kvalitné a luxusné balenia (tašky, krabičky), tlačoviny (bio kuchárky, eko časopisy, katalógy), výročné správy (napríklad pre distribútorov kávy alebo čokolád), jedálne a nápojové lístky (štýlové kaviarne, reštaurácie) a v neposlednom rade aj na vizitky, etikety, obálky či listový papier.

Základné technické parametre papierov CRUSH

Papier je k dispozícii:

  • v tlačových hárkoch vo formáte 72 x 102 cm,
  • v plošných hmotnostiach 100, 120, 200, 250 a 350 g/m2,
  • v ponuke sú aj obálky formátu DL, ktoré sa otvárajú po kratšej strane,
  • vo farebných vyhotoveniach, ktoré odrážajú jedinečné zloženie papiera CRUSH – Corn, Citrus, Kiwi, Olive, Almond, Hazelnut a Coffee,
  • papier je vhodný pre ofsetovú tlač, digitálnu laserovú tlač a sieťotlač,
  • a je možné ho dodatočne spracovať razbou, výsekom, dierovaním, ryhovaním, laminovaním a UV lakom.

V prípade záujmu o výrobky s využitím papiera CRUSH nás neváhajte kontaktovať.

(V článku boli použité informácie zo stránky europapier.com a favini.com)

Mohlo by vás zaujímať:

  • Ekologické obaly pre 2SIS cosmeticsEkologické obaly pre 2SIS cosmetics 2sis vsadili na kompostovateľné obaly z papiera Crush. Z našej produkcie je séria obalov na 3 produkty – tuhý šampón, mydlá a balzamy na pery.
  • SH Recycling – charizmatický papierSH Recycling – charizmatický papier Ponuku našej tlačiarne sme obohatili o kreatívny papier ekologického charakteru z distribúcie Europapier Slovensko. Ide o papier s názvom SH Recycling, víťaza súťaže HAPTIK AWARD 2012 na […]
  • PERGRAPHICA – papier oslavujúci dokonalosťPERGRAPHICA – papier oslavujúci dokonalosť Spoločnosť Europapier Slovensko priniesla na sklonku roka 2015 novinku v podobe dizajnových papierov rady PERGRAPHICA®. Ide o zaujímavý kúsok, ktorý spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky a […]
  • REMAKE – papierová novinka inšpirovaná módou.REMAKE – papierová novinka inšpirovaná módou. Viete čo je Up –Cycling? Je to nový trend v oblasti ekológie. Pomáha šetriť energiu a znižovať znečistenie. Up-Cycling je blízky recyklovaniu, ale narozdiel od recyklácie nepotrebuje […]
Rastislav Dvorčák

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest - Google Plus

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.