Náhradné plnenie vám vynahradí odvody aj v roku 2017

Náhradné plnenie vám vynahradí odvody aj v roku 2017

Každý rok si môžete znížiť odvody vďaka náhradnému plneniu. Určite nepremeškajte príležitosť prilepšiť si aj tento rok.

Ak má vaša spoločnosť 20 a viac zamestnancov je podľa Zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti povinná zamestnať človeka so zdravotným postihnutím, ak si túto povinnosť nesplní, musí sa štátu takpovediac finančne revanšovať.

Mnohé spoločnosti si však kvôli charakteru pracovného procesu nemôžu dovoliť zamestnať človeka so zdravotným postihnutím alebo nie v takom rozsahu, ako im to nariaďuje zákon, preto im štát vychádza v ústrety. Ak nakúpia produkty alebo služby v chránenej dielni, môžu si nadmerný výdaj odpočítať.

Tlačiareň Bardejov, s. r. o. je chránená dielňa a rada vám s uplatnením náhradného plnenia pomôže.uplatnenie-nahradneho-plnenia-obaly

Rastúci odpočet v roku 2017

Pre rok 2016 suma zákonného odpočtu predstavovala 1045 EUR, každým rokom sa zvyšuje, a na aktuálny rok 2017 už zodpovedá 1078 eurám. Presne toľko by ste štátu museli odviesť za to, že ste nevytvorili priestor pre zdravotne postihnutú osobu, teda za predpokladu, že vaša firma má len 20 zamestnancov.

Pri veľkých spoločnostiach s veľkých počtom zamestnancov, ktoré by mali zamestnávať viac zdravotne postihnutých ľudí, suma za odvod narastá. Podrobnejšie sme sa výpočtu venovali v staršom článku o náhradnom plnení.

Nakúpte v chránenej dielni a uplatnite si náhradné plnenie

Spoločnosti s vyšším počtom zamestnancov ako je 20 však majú na výber. Buď zaplatia odvod v plnej sume, alebo si uplatnia náhradné plnenie nákupom produktov alebo služieb v chránených dielňach, medzi ktoré patrí aj naša tlačiareň.

Príklad uplatnenia náhradného plnenia

Povedzme, že vlastníte pekáreň, cukráreň alebo čokoládovňu s 30 zamestnancami, medzi ktorými však nie je žiadna zdravotne ťažko postihnutá osoba. V tom prípade sa buď pripravte na odvody navyše, alebo zvážte možnosť využitia služieb našej chránenej dielne. Ako tlačiarne vám dokážeme zabezpečiť nielen akýkoľvek propagačný materiál, ale aj kreatívne obalové riešenia.

Môžete sa inšpirovať obalmi našich klientov, prísť s vlastným obalovým riešením, prípadne si nechať od nás poradiť.

krabicky-chranena-dielna-tlaciarenbardejov

Náhradné plnenie sa čerpá v priebehu celého kalendárneho roka, je teda na vás, či sa rozhodnete pre jednu objednávku vo výške celého vášho náhradného plnenia, alebo si ju rozdelíte na menšie objednávky počas roka.

Ako získate potvrdenie potrebné na čerpanie náhradného plnenia?

Pre všetkých záujemcov sme spracovali prehľadnú e-knihu s najčastejšími otázkami o náhradnom plnení. Ak máte o ňu záujem, napíšte nám a my vám ju obratom pošleme späť.

e-kinha-nahradne-plnenie
Máte otázky ohľadom náhradného plnenia? Pošleme vám na email podrobnú elektronickú knihu, stačí sa ozvať.

Po úspešnej realizácii vašej objednávky vám poskytneme potvrdenie, ktoré vám zašleme obratom po uhradení faktúry. Podstatné je, aby ste to stihli do konca kalendárneho roka, náhradné plnenie totiž nie je možné uplatniť spätne.

Prejsť na Blog