Kontaktujte nás: 0918 476 610

Prečo sú dôležité informácie na e-obaloch?

Prečo sú dôležité informácie na e-obaloch?

Premýšľali ste niekedy nad tým, či poskytujete svojim zákazníkom na obale dôležité informácie? Nájdu na ňom všetko, čo potrebujú? Sú pekne viditeľné a čitateľné? Nekazia celkový grafický dojem? Že nie? Čudovali by ste sa, ale kým sa váš spotrebiteľ pasuje s krabicou, všeličo si všimne. A nielen on, už cestou padne do oka nejednému nestrannému pozorovateľovi. Ak prevádzkujete e-shop, máte možnosť zaujať naozaj mnohých ľudí. Prečítajte si, na čo netreba zabúdať, vyplatí sa vám to.

Pri návrhu obalu myslite aj na detaily

Obaly a tlač prispôsobené vašim požiadavkám, ako aj kvalitné označenie na vašich e-obaloch sú skvelá vec a zatiaľ ju oľutovali len tí, čo ich šili horúcou ihlou. Na dôležité „drobnosti“ pri tom zabudli. Radšej dvakrát meraj a raz strihaj tu platí trojnásobne. Lebo, čo je raz vytlačené, už sa nedá prerobiť a obaly treba navrhnúť nanovo.

Čo nesmie chýbať na žiadnom e-obale, ktorý odošlete

 1. V prvom rade vaša webová adresa – napriek tomu, že celý svet žije „na tých internetoch“, neverili by ste, koľkí túto podstatnú informáciu jednoducho zabudnú spomenúť.

  krabicka-vytlacena-web-adresa
  Jednoduchým umiestnením web adresy na obal môžete zákazníka pozvať na návšetvu vašej webstránky
 2. Ekologický odkaz – nikdy nie je na škodu pripomenúť svojim zákazníkom aj všetkým článkom v reťazci online obchodu, že dbáte o našu zem. Ak využívate kvalitné a ekologické suroviny alebo je vlnitá či hladká lepenka vašich e-obalov vyrobená výhradne z recyklovaných a recyklovateľných materiálov, pochváľte sa s tým. A nezabudnite aj na spotrebiteľov, ktorým sa nechce čítať – pridajte ekologický symbol, symbol recyklovania a symbol FSC (certifikovaného ekologického obhospodarovania lesov), ak sa vás týka.

  ekologicky-obal
  Zubné kefky vyrobené z ekologických materiálov
 3. Vyrobené na Slovensku – ste lokálny výrobca? Dajte o sebe vedieť! Slováci čoraz radšej podporujú lokálnych výrobcov.

  obal-oznacenie-povodu
  Označenie pôvodu krajiny odkial výrobok pochádza, je ďaľším marketingovým prvkom na vašom obale
 4. Ikonky sociálnych médií – či sa nám to páči, alebo nie, bez nich to dnes už nejde. Ak však nechcete svoje e-obaly prepchať ikonami na všetky možné sociálne siete, zvážte, ktoré môžete vynechať. Často to býva Twitter (na Slovensku ešte stále zaostáva), možno Instagram, no nikdy nevynechajte facebookovský fanpage! 

  obal s potlacou socialnych ikon
  Sociálne siete sú zdrojom ďalších informácií o vašom tovare.
 5. Hash tagy – #zubnakefkaecoheart #ecoheart #lebozubysakazia… a pod. Ak je pre vašu spoločnosť dôležitý Instagram, Twitter či Pinterest, vymyslite si výrazy alebo slogany a pridávajte ich k svojim obrázkom, zdieľaným článkom, blogom či krátkym postom. Dostanú sa do povedomia, ľudia ich sami začnú používať a pomôžu vám tak s propagáciou.

Ak toto váš e-obal obsahuje, gratulujeme! Je na ňom všetko podstatné a vy tak pomáhate nielen svojim zákazníkom, ale aj sebe.

Prečo sú dôležité informácie na e-obaloch?
4.96 26

Mohlo by vás zaujímať:

 • Čo treba vedieť o obaloch pre e-shopy?Čo treba vedieť o obaloch pre e-shopy? Už je to raz tak, zásielkový obal je produkt, bez ktorého sa žiadny e-shop nezaobíde. Je to obyčajná krabica a zároveň celá veda. Správny zásielkový obal vám môže vynikajúco poslúžiť, ak […]
 • Viete, prečo si váš obal žiada potlač?Viete, prečo si váš obal žiada potlač? Výhody zaujímavého kartónového obalu si už uvedomili mnohé značky. V prvom rade šetrí životné prostredie. Ekológiou sa však všetko len začína, plusov má rozhodne viac. Áno, môžete dumať […]
 • Ako na prípravu obalovAko na prípravu obalov Na čo sa treba zamerať pri navrhovaní obalu? Faktorov je veľa, ale konštruktér obalov rozhodne potrebuje poznať: rozmery zabaleného produktu (dĺžka x šírka x výška), hmotnosť, […]
 • Nižšie odvody vďaka náhradnému plneniuNižšie odvody vďaka náhradnému plneniu Chcete nižšie odvody? Využite aj tento rok možnosť náhradného plnenia Každá organizácia s počtom zamestnancov 20 a viac je podľa Zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti povinná […]
Rastislav Dvorčák

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracujem od roku 2001. Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov. Vonia po papieri a tlačiarenskej farbe. A nie je to len čierna. Rád mam okrem Pantone farieb aj celý farebný gamut CMYK. Voľný čas trávim s rodinou a čítaním kníh (kvalitne vytlačených).

Ďalšie články - Web - Twitter - Facebook - Google Plus

Zdielať tento príspevok:Share on Facebook6Tweet about this on TwitterShare on Google+2Email this to someone

V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať teraz.